Najnovšie články z kategórie Michal Lami

Majstrami Slovenska v cross country sa stali Ondrej Glajza a Janka Keseg Števková

Obaja triumfovali s prehľadom pred konkurenciou - Ondrej Glajza s náskokom 1:16 min pred Michalom Lamim a Janka Keseg Števková s odstupom 5:49 min pred Martinou Šichtovou.
Horskí cyklisti majú za sebou sériu víťazstiev v Srbsku

Našim horským cyklistom na pretekoch v Srbsku sa uplynulý víkend výborne darilo. Tri víťazstvá, druhé i tretie miesto, priniesli Slovensku ďalších 81 bodov UCI do olympijskej kvalifikácie.
Pódiové umiestnenie a celkové siedme miesto pre Michala Lamiho z etapáku v brazílskom Araxá

Z etapáku, ktorý sa konal 4. – 6. marca v brazílskom Araxá, si Michal Lami odnáša jedno 2. miesto, dve 8. miesta a siedmu priečku celkového poradia. Spolu s Martinom Haringom a Františkom Lamim tak naši elitní horskí cyklisti vyjazdili ďalších 118 bodov UCI do kvalifikácie na OH v Riu.
Najlepšie momenty zo súťaží mužov a žien v cross country na majstrovstiev sveta v horskej cyklistike

Na ťažkej trati, ktorá bola premočená po dlhodobom daždi skončil Michal Lami v kategórii Muži - elite na 37. mieste so stratou viac ako 9 minút na víťazného Švajčiara Schurtera. Výborne zajazdil Čech Ondřej Cink, ktorý získal bronzovú medailu. Ženám skrátili trať kvôli ťažkému terénu dokonca o jeden okruh, kde medzi ženami elite obsadila Janka Keseg Števková 38. miesto so stratou na víťazku takmer 18 minút. Majstrovstvá v horskej cyklistike sa konali tento týždeň v andorrskom Vallnorde.
Prvý rok kvalifikácie na OH 2016 v MTB XCO + výsledky a fotogaléria z Nového Mesta na Morave

Podľa uverejneného rankingu dokázali v prvom roku kvalifikácie na OH 2016 muži Elite vybojovať pre Slovensko 11. miesto v hodnotení krajín, čo znamená miestenku pre dvoch cyklistov v tejto disciplíne. Michal Lami sa posunul z 12. na 11. miesto, Martin Haring zo 64. na 65. miesto a František Lami zo 102. na 98. miesto. Medzi ženami Elite Janka Keseg Števková spadla o priečku nižšie z 18. na 19. miesto, v celkovom hodnotení kategórie žien však patrí Slovensku 25. priečka. V tejto chvíli to pre ženy znamená nepostupujúcu pozíciu.
Horskí cyklisti opäť bodovali a pripísali si ďalších 42 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie

Na pretekoch kategórie C.2 v rakúskom Obertraune získali slovenskí cyklisti viaceré pódiové umiestnenia a pripísali si ďalších 42 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie.
V brazílskom Araxá si slovenskí cyklisti pripísali na konto 220 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie

Na pretekoch, ktoré sa konali v dňoch 6.-8.3.2015 v brazílskom Araxá, získali naši horskí cyklisti Michal a František Lami ďalších 220 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie. Počas etapových pretekov viackrát vystúpili i na stupne víťazov.
Cyklistický klub Banská Bystrica absolvuje aj preteky I. kategórie UCI

CK Banská Bystrica vstupuje do novej sezóny s odvážnymi plánmi. Opätovne totiž disponuje licenciou kontinentálneho tímu, môže absolvovať viaceré národné Tour či podujatia prvej a druhej kategórie kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). V máji sa Banskobystričania predstavia na podujatiach Okolo Azerbajdžanu a Okolo Estónska, ktoré sú zaradené do prvej kategórie a štartujú na nich popredné európske kontinentálne tímy.
Slovensko: Mladé talenty u nás vyrastajú s majstrami

JUMP SPORT KLUB Košice vznikol v roku 2008. Od jeho zrodu sú jeho členmi reprezentanti Slovenska, bratia Michal a František Lamiovci. V novembri 2013, po zmene vo vedení, klub sústredil úspešných mladých košických pretekárov a rozšíril svoju členskú základňu o ďalšie talentované deti z východoslovenského regiónu. Po roku činnosti v súčasnej podobe sa v klube môžu hrdiť niekoľkými titulmi majstra Slovenska, víťazstvami v Slovenskom pohári, ale aj úspešnými výsledkami mimo územia Slovenska.
Poohliadnutie za úspešnou sezónou 2014 v horskej cyklistike alebo mierime do Ria!

Rok 2014 je za nami a nám prináleží zhodnotiť uplynulú sezónu. Niesla sa v znamení štartu olympijskej kvalifikácie, konalo sa Valné zhromaždenie MTB XC a volila sa komisia MTB XC, vrcholom sezóny boli nesporne MS v Hafjell v Nórsku. Je viac ako potešujúce a zároveň nás asi najviac zaujíma, že naši reprezentanti dosiahli viacero výborných výsledkov na domácej a zároveň aj medzinárodnej úrovni. V tomto hodnotení sa vyhneme nudným štatistikám a nezahrnieme vás množstvom nič nehovoriacich číselných údajov, ale zameriame sa na dosiahnuté výsledky v roku 2014 a plány na nastávajúce obdobia.
Fotogaléria: Ako reprezentácia Slovenska v MTB zbierala cenné UCI body v Malajzií a Michal Lami vyhral etapové preteky

Naši traja pretekári kategórie muži Elite Michal Lami, František Lami a Martin Haring bojovali v závodoch Trade winds Langkawi international mountain bike challenge 2014. Hlavný cieľ reprezentačného výjazdu bol zisk čo najväčšieho počtu UCI bodov do olympijskej kvalifikácie, čo sa aj podarilo. Pozrite si ako to vyzeralo na trati aj v okolí pretekov.