Články v kategórii 'Horska Cyklistika' (3601 - 3612 z 3657 článkov)

MTBO: Na záver Bajtošovej 5. miesto v šprinte

27.08.2011 902 thumb_up0thumb_down

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.

MTBO: V štafetách bronz pre Slovenky

26.08.2011 1 091 thumb_up0thumb_down

Historickým úspechom slovenského ženského družstva sa skončili preteky štafiet na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára.

MTBO: Na strednej trati Bajtošová na 11. pozícii

25.08.2011 971 thumb_up0thumb_down

V pretekoch na strednej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá po 9. priečke na dlhej trati obsadila 11. pozíciu.
MTBO MS: Na dlhej trati do finále osem Slovákov

23.08.2011 1 147 thumb_up0thumb_down

V pretekoch na dlhej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, dosiahli najlepšie výsledky slovenské ženy. Hana Bajtošová došla v úmornej horúčave do cieľa na 10. priečke, na 17. mieste skončila Daniela Trnovcová a ako 25. kvalifikovali Stanislavu Fajtovú.
Košecké Podhradie vstúpilo na slovenskú MTB scénu

18.08.2011 3 882 thumb_up0thumb_down

Týždeň po európskom šampionáte v Dohňanoch, stretli sa vyznávači horskej cyklistiky v Košeckom Podhradí, kde tretím kolom pokračoval premiérový ročník Považsko-Strážovského pohára MTB XCO. Aj keď štartovné pole celkom pochopiteľne nehýrilo hviezdami svetového, či európskeho cyklistického neba, tak ako tomu bolo v Dohňanoch, treba objektívne priznať, že podujatie to bolo veľmi vydarené. Príležitosť štartovať na ňom si nenechala ujsť ani časť členov reprezentačného tímu, ktorý ešte uplynulý víkend v elitnom európskom peletóne hájil farby Slovenskej republiky.
Do Talianska šesť dospelých a traja juniori zo SR

18.08.2011 899 thumb_up0thumb_down

Budúci týždeň čaká orientačných cyklistov od 22. do 27. augusta svetový šampionát dospelých i juniorov v okolí talianskeho mesta Vicenza. Spolu 150 pretekárov z 30 krajín je prihlásených na MS dospelých a 90 pretekárov zo 17 štátov na MS juniorov.
RIP Robert Bakalář

03.08.2011 2 597 15 thumb_up0thumb_down

Dnešný ranný oznam od Romana Kreuzigera na Twitteri nepotešil žiadneho fanúšika cyklistiky. Roman oznámil, že český komentátor, ktorého pozná snáď každý za vtipné a siahodlhé analýzy pri komentovaní Tour de France či Gira na Eurosporte a ktorý bol veľký fanúšik slovenskej cyklistiky, nás navždy opustil. Budeš nám chýbať, Robert.
Aktéri projektu \

Aktéri projektu "Na bicykli deťom" vyzbierali takmer 5000 eur

PR 24.06.2011 1 208 thumb_up0thumb_down

Medzinárodný česko-slovenský charitatívny projekt "Na bicykli deťom, Na kole dětem", do ktorého sa v dňoch 8. až 18. júna zapojilo niekoľko známych osobností z Česka a Slovenska, priniesol prvé výsledky. Organizátori a cyklisti vyzbierali finančné prostriedky pre onkologicky choré deti vo výške takmer päťtisíc eur. Aj vďaka tejto sume sa mohol zrealizovať prvý regeneračný pobyt pre choré deti a ich rodičov v Tatranskej Lomnici, ktorý ťažko skúšaným deťom priniesol radosť a ich obetavým rodičom zaslúžený oddych.
Cyklotúru Na bicykli deťom podporilo už približne 1 200 ľudí

PR 14.06.2011 1 247 thumb_up0thumb_down

Medzinárodnú charitatívnu cyklotúru „Na bicykli deťom“ podporilo už približne 1200 ľudí. Pelotón štartoval v stredu z najzápadnejšieho českého mesta Aš, dnes prekročil česko-slovenské hranice, v Bratislave sa zastavil v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch, aj na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.
Lapierre Fatranský MTB Maratón - ako ma Fatra potrápila

08.06.2011 2 419 8 thumb_up0thumb_down

Je tu začiatok mesiaca, sprevádza nás letné búrkovité obdobie a všetci dúfame, že v sobotu 4.6.2011 sa nad Fatrou nebude blýskať. V tento deň sa totiž uskutočnil 4. maratón cyklomaratónskej série a to Lapierre Fatranský MTB maratón. Tento rok sa na ňom zúčastnilo neuveriteľných 783 pretekárov štartujúcich na troch tratiach. Tiež som si nemohol nechať ujsť tento, aj môj, obľúbený maratón.
Valašskopovažská séria začína už v sobotu

26.05.2011 2 401 thumb_up0thumb_down

Česko a Slovensko k sobě mají i po rozdělení velmi blízko. A protože „kilometrov na biku, slivovice a krásných žien bol vždy akútny nedostatok,“ vznikl nový česko-slovenský seriál závodů: Valašsko-povážská MTB séria.
Na Monte Zoncolane najlepší Antón, lídrom Contador

22.05.2011 860 thumb_up0thumb_down

Španiel Igor Antón sa stal víťazom sobotňajšej 14. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá mala cieľ na legendárnom kopci Monte Zoncolan. V záverečnom stúpaní do cieľa, ktoré je považované za najťažšie v Európe, zdolal cyklista tímu Euskaltel-Euskadi o vyše pol minúty lídra pretekov Alberta Contadora.