Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Europy

Reportáž: Horal Krejzi alebo majstrovstvá Európy na vlastnej koži

Musím sa priznať, že pôvodne som ME nemal vôbec v pláne, resp. som chcel prísť len ako divák. To som povedal aj do mikrofónu, keď mi túto otázku položil pred dvomi týždňami Roman Barényi po dojazde na ŠKODA STUPAVA TROPHY maratóne.
Majstrom Európy v maratóne Tiago Ferreira, naši podali výborné výkony

Trať s názvom „Krejzi“ nesklamala ani počas bojov o titul, v kombinácii s počasím, blatom a Kráľovou Hoľou to bola opäť raz skutočná previerka síl.
UEC MTB maratón 2017 - zaujímavé miesta na sledovanie a príprava ďalších našich jazdcov

Ak vás zaujíma, ako sa pripravoval Martin Haring alebo Janka Števková, prípadne kam sa ísť pozrieť na trať a kedy, čítajte ďalej...
UEC MTB maratón 2017 - Do Svitu pod Tatrami sa už zbieha maratónska špička

Majster sveta v maratóne už „brúsi“ trať, no samozrejme formu ladia aj naši. Aké majú ambície a ako vyzerala ich príprava?
Majstrovstvá Európy v XCO poriadne prevetrali techniku jazdcov

Uplynulý víkend sa v talianskom Darfo Boario Terme konali Majstrovstvá Európy na extrémne náročnej trati. Ako dopadli naši a aké sú ich dojmy?
Nominačné kritériá a súvisiaca príprava na ME v maratóne Horal 2017

Maratón Horal zrejme netreba bližšie predstavovať. Tento rok sa bude na Kráľovej holi bojovať o titul európskeho šampióna. Kto sa môže nominovať a ako?
Pozvánka: Horal a Majstrovstvá Európy v maratóne 2017 – čo čaká jazdcov v boji o titul?

Horal patrí už doslova medzi legendárne slovenské maratóny, no v roku 2017 prináša ešte niečo naviac. Tento pretek sa totiž stane dejiskom Majstrovstiev Európy v maratóne, takže do Svitu pod Tatrami zavítajú okrem „hobbíkov“ aj elitní jazdci.
Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

Sagan ovládol šprintérsku koncovku v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom vo francúzskom Plumelci. Na trati dlhej 236,3 km dosiahol slovenský rýchlik výsledný čas 5:34:23 h. Druhý skončil v rovnakom čase Francúz Julian Alaphilippe a na treťom mieste prišiel do cieľa Španiel Daniel Moreno.
Majstrovstvá Európy v cyklokrose: Tituly pre van der Haara a Cantovú, Keseg-Števková 16.

Slovenka Janka Keseg-Števková obsadila v kategórii žien elite 16. priečku, keď zaostala za víťaznou Belgičankou Sanne Cantovou o 4:45 min. V ostatných triedach Slováci dieru do sveta neurobili: v kategórii mužov do 23 rokov skončil najvyššie Šimon Vozár na 28. priečke, Matej Ulík bol o dve pozície pod ním a Ondrej Glajza bol 36. Medzi juniormi klasifikovali Jána Gajdošíka na 48. mieste a Jakuba Varhaňovského na 53. poste.
Fantastické: Erik Baška majstrom Európy v cestnej cyklistike

Slovenský cyklista Erik Baška sa stal majstrom Európy v kategórii do 23 rokov. Reprezentant tímu AWT-GreenWay ovládol záverečný špurt nedeľňajších popoludňajších pretekov jednotlivcov na 161 km v estónskom Tartu. Jeho víťazný čas bol 3:36:49 h. Striebro si vybojoval ruský reprezentant Mamir Staš a bronz putuje do Talianska zásluhou Davideho Martinelliho.
Richard Varga štyri sekundy od bronzu na Majstrovstvách Európy

Slovenskému reprezentantovi v triatlone Richardovi Vargovi len veľmi tesne ušla medaila na 31. majstrovstvách Európy vo švajčiarskej Ženeve. V konkurencii pretekárov kategórie elity obsadil Varga v sobotňajších pretekoch 4. miesto, keď len 4 sekundy ho delili od toho, aby mu na krk zavesili bronzovú medailu. Tú získal Nór Kristian Blummenfelt.
Filip Polc na výbornom druhom mieste v mestskom zjazde v Mexiku

Filip Polc sa stal celkovým víťazom premiérového ročníka štvordielneho seriálu City Downhill World Tour 2014 v mestskom zjazde horských cyklistov. Tridsaťdvaročný Pezinčan síce obsadil v sobotu v mexickom Taxcu "len" druhé miesto, nič to však nezmenilo na jeho celkovom triumfe.