Výber z redakčných článkov za rok 2017 – rozhovory, extrémy, technika, tréning a iné

Výber z redakčných článkov za rok 2017 – rozhovory, extrémy, technika, tréning a iné

Uplynulý rok pribudlo aj pomerne dosť obsahových článkov s rôznou tematikou. Pozrite si niektoré z nich, ktoré zaujali najviac, prípadne mali veľmi dobrý ohlas.

Rok 2017 bol na tzv. obsahové články pomerne bohatý a tento trend by sme radi udržali, resp. ešte vylepšili v roku nadchádzajúcom. Než sa tak stane, pozrite si zaujímavé témy, ktoré sme pre vás zosumarizovali a medzi ktorými nechýbajú rozhovory, technika, tréning a ďalšie. Vo výsledku ich bolo ešte oveľa viac a je možné, že niektoré sa do „subjektívneho“ mixu nezmestili, aj keď si to určite zaslúžia.

Rozhovor: Jaroslav Drábik: „Honzovi Kopkovi odkazujem, že tie jeho rolničky proti medveďom pri bivakovaní vôbec nefungujú..."


ISOMA 1000 Miles Adventure je naozaj jedinečné podujatie, o čom sa môžete presvedčiť očami Jaroslava Drábika, ktorého pohľad môže zároveň poslúžiť ako silná dávka motivácie do Nového roku. Autorom je Imroman a viac sa dozviete v rozhovore na tomto odkaze.Krátky cyklistický slovník  - Skratky


STS, CTD, OPI, ERD alebo STI sú len niektoré z mnohých, často používaných skratiek. Čo znamenajú a ktoré ďalšie sú populárne? Autorom je Bimjeam a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Ako na šotolinové alebo rozbité cesty?


Na lokálne rozbité, spevnené alebo šotolinové cesty nepotrebujete hneď grevelbike. Niekedy stačí aj vhodná úprava cestného bicykla a môžete vyraziť. Autorom je Imroman a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.Prevodológia: Trochu teórie o rozsahu prevodov


Jednoprevodník, dvojprevodník alebo snáď „trojpíla“. Čo je pre vás vhodné, pomôže objasniť tento článok. Autorom je Bimjeam a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Enduro - odkiaľ prišlo, základné myšlienky a pravidlá


Enduro je stále pomerne nová a svieža dicsiplína a ak vás zaujíma viac jeho pôvod, stačí čítať ďalej. Autorom je Mar1in28 a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Rozhovor: Ján Školník - šialený cyklovýjazd po Európe alebo, keď vtesnáš 5 400 kilometrov do 17 dní


Ako vtesnať 5 400 kilometrov do 17 dní a vidieť pritom Európu? Autorom je Donny a viac sa dozviete v samotnom rozhovore s Jánom Školníkom na tomto odkaze.Predpisy UCI a SZC verzus kompresné podkolienky, kamera a camelback


Niktoré, pomerne zaujímavé, ale aj trochu nezmyselné pravidlá, s ktorými sa môžete stretnúť na pretekoch, vás môžu celkom prekvapiť. Autorom je GaliPe54 a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Jazdíme AM/EN (?)


Boh mi je svedkom, že nemám rád škatuľkovanie... Som stará škola, pre mňa je to všetko proste MTB. Kde je tá hranica, kedy končí Cross Country a začína All-Mountain? Autorom je Warzone a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.Biky fóristov: Ako sa stavia sen, Dudov sen


Postaviť si svoj vysnený bicykel môže byť niekedy trochu komplikované, no výsledkom je skutočný originál. Prečítajte si, ako taká stavba môže prebiehať a čo všetko obnáša. Autorom je Dudo a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Nová sada SRAM GX Eagle – nekompromisný rozsah s dostupnou cenou


Nová sada SRAM Eagle GX bude tento rok zrejme bestseller a má na to hneď niekoľko dôvodov. Ktoré to sú? Autorom je Bimjeam a viac sa dozviete v samotnom článku na tomto odkaze.Môže cvičenie zlepšiť váš výkon na biku? Myslím, že áno...


V dnešnej dobe máme toľko dostupných informácií, cvikov a tréningovým teórií, že človek ani nevie, kde začať. Trochu som sa do toho hlbšie ponoril a dal si nakoniec dokopy svoj vlastný tréning, ktorý bude v prvom rade jednoduchý a účinný. Autorom je Imroman a viac sa dočítate v článku na tomto odkaze.

Ako som sa v 35-tke učil jazdiť na zadnom


Jazda po zadnom patrí medzi efektné a na prvý pohľad jednoduché triky. Ale, čo všetko to obnáša a koľko trvá naučiť sa tento „skill“ bežnému hobby jazdcovi? Autorom je Double a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.SRAM – prierez naprieč MTB sadami


V rámci ponuky SRAM-u môžete natrafiť na rozsiahlu škálu MTB sád, ktoré sú od nepamäti označované písmenom X a odstupňované od čísla 5 smerom vyššie. Autorom je Bimjeam a viac sa dozviete v samotnom článku na tomto odkaze.

Ako na výživu - pitný režim a jeho základy pri bežných výjazdoch


Pitný režím tvorí základ športového výkonu, a to neplatí len v prípade, že máte tie najvyššie ambície. Jeho základy by mal ovládať v podstate každý, bez ohľadu na výkonnosť. Autorom je Imroman a viac sa dozviete v samotnom článku na tomto odkaze.Pár tipov a rád, čoho sa držať pri prechode na systémy 1x11 a 1x10


Jednoorevodníky vládnu súčasnému MTB a ak vás zaujíma, na čo si dať pozor pri prechode na tento systém, čítajte ďalej. Autorom je Bimjeam a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Ako chutí jarné točenie kilometrov mimo Slovenska alebo, 8 dní mimo realitu


Najazdievanie kilometrov mimo na jar Slovenska už nie je luxus len pre pár vyvolených. Navyše, dobrá partia je tá najväčšia výhoda, ak teda pominieme množstvo času a ničím nerušenú možnosť tréningu. Autorom Imroman a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.Chopiť sa možnosti alebo, ako som bicykloval v Nemecku počas služobky


Služobná cesta sa môže v ideálnom prípade skombinovať aj s prieskumom nových trailov a lokalít, s čím je samozrejme spojené aj množstvo zážitkov. Autorom je AdMich a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Ako si zvoliť harmonogram prípravy a tréningov pre amatéra (rôzne typy ľudí)?


Tréningový harmonogram nemajú len TOP športovci, ale ťažiť z neho môžu aj amatéri, pre ktorých je športová cyklistika v prvom rade koníček a radi by absolvovali niektorý z početných maratónov. Autorom je Imroman a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.Rozhovor: Tomáš Višňovský - na Cape Epic som ďakoval za každý meter asfaltu


Cape Epic je cieľom mnohých, no dokončiť a navyše s dobrým výsledkom sa ho podarí len málokomu. Tento rok sa medzi elitných jazdcov zaradil Tomáš Višňovský. Autorom je Imroman a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.

Ako nafúknuť vytýčených 5 000 km za rok o 60% alebo rodinných 10 000 km


Stačí na to obmedzenie športu, do ktorého som sa predtým nútil, Stravu, horák, potomka, ktorý vás kopíruje a tolerantnú manželku. Autorom je Reactor a viac sa dozviete v článku na tomto odkaze.Ďalšie tipy:


V rámci celej redakcie sa budeme snažiť zdvihnúť v roku 2018 nielen ich počet, ale rovnako aj kvalitu. Dúfame, že podobný výber bude budúci rok teda ešte o niečo ťažší ako teraz...
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Top články  2021 – rok plný príbehov

Top články 2021 – rok plný príbehov

Poďme sa pozrieť, ktoré články sa vám v minulom roku najviac páčili a trochu si ich pripomenúť. Navyše viaceré určite poslúžia ako motivácia do ďalšej sezóny.
Uhlík, kevlar či kompozit – osobnosti

Uhlík, kevlar či kompozit – osobnosti

V ďalšom, voľnejšom pokračovaní dávnejšej trilógie „Uhlík, kevlar či kompozit...“ by som sa rád zameral na osobnosti, ktoré na Slovensku pôsobia v oblasti malosériovej výroby karbónových rámov.
Video: Ako prekonať kamene, korene a obrubníky - škola jazdy pre ebikerov play_arrow

Video: Ako prekonať kamene, korene a obrubníky - škola jazdy pre ebikerov

Toto sú jednoduché veci, ktoré pomôžu s jazdou cez prekážky. Čo je najdôležitejší tlmiaci prvok pri jazde?
keyboard_arrow_up